Historická období

Ostatní

Život s vojenskou historií 

Jsme sdružení lidí, které spojil zájem o vojenskou historii. A ta se stala doslova pevnou součástí našich životů. Trávíme spolu dost času i mimo přípravu a nácvik na oficiální akce, bojové ukázky a pietní připomínky důležitých událostí našich dějin.

Námořníci

Některým členům bohatý klubový program nestačí a účastní se i dalších akcí s jinými kluby a nadšenci. Je u nás i pár takových, kteří si opakovaně vyzkoušeli plavbu na historické námořní plachetnici La Grace. A to pěkně se vším všudy, s dobovým oblečením i vybavením a se službami na palubě i v ráhnoví, jak se na správnou posádku sluší.

Rádi se bavíme

Podle možností spolu rádi oslavíme Silvestra či narozeniny a každý rok se scházíme i na tradičním Vánočním večírku, kam pravidelně zveme své „spolubojovníky i protivníky“ z dalších klubů. To jsou vhodné příležitosti pochlubit se třeba s nějakou méně obvyklou uniformou nebo překvapit v elegantních společenských šatech, pochopitelně opět často poplatných některému historickému období.

Kinderkorps

Mnozí z nás mají rodiny, a tak občas rádi naplánujeme s našimi dětmi dobrodružný víkend v lese nebo výpravu za tajným pokladem. I tam fungujeme, jak jsme zvyklí, tak trochu po vojensku. Takže kluci a holky z „Kinderkorpsu“ se učí poradit si v přírodě jen s jednoduchým vybavením a být samostatní, navzájem si pomáhat a třeba přijmout zodpovědnost kromě sebe i za svěřené kamarády. Prostě perfektní příprava na život s Gardekorpsem i mimo něj!

Máte dotaz nebo zájem o spolupráci?

Napište nám!