Zpět na seznam aktualit

Pruský týden 2018

Letošní prodloužený pruský týden jsme rádi začali připomínkou Bitvy u České Skalice. Důležitou součástí programu bylo i znovuodhalení krásně zrestaurovaného pomníku s názvem Spící lev...

A rovnou z této akce 3 největší šílenci z našich řad vyrazili na průkopnický "předpochod" směr Stachelberg. Nemohli se totiž dočkat 13. ročníku našeho pruského pochodu, tentokrát po trase Stachelberg-Dvůr Králové nad Labem. Toho už se tradičně účastnila většina klubu a ještě několik hostů ze spřátelených klubů. I z fotek je jasné, že to opět stálo za to. Ovšem kdo nezažil, nepochopí!

Následoval hromadný přesun na "centrální bojiště" u Hradce Králové a závěrečný působivý výšlap Úvozem mrtvých z Rozběřic na Chlum a do tábora. Tady už se připojili i nešťastníci, kteří dřív nemohli a následovaly tradiční součástí programu: noční pochodňový průvod na pruský hřbitov, dopolední pietní akt u Baterie mrtvých a rekonstrukce části Bitvy u Hradce Králové. Pak už jen uvolněný táborový život včetně dobového sportovního klání, poslední společný večer a neoblíbené loučení a návrat do civilizace. Suma sumárum tedy celých 9 dní v pruské uniformě!

Přejít do fotogalerie


Pro dokonalý zážitek doporučujeme ještě tato alba věhlasných fotografů:

Michaela Wecker: FB Flickr 

Ondřej Littera: FB

Máte dotaz nebo zájem o spolupráci?

Napište nám!